Udžbenici i drugi obrazovni materijali za šk. god. 2023./2024.
Udžbenike za obvezne i izborne predmete u šk. god. 2023./2024. osigurava i financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Radne bilježnice i sljedeće školske godine financira Grad Slavonski Brod. Osim toga, Grad Slavonski Brod za učenike 1. razreda osigurat će i pribor za Likovnu kulturu.
Učenici će udžbenike i radne bilježnice dobiti prvi nastavni dan.
Druge obrazovne materijale (zbirke zadataka, nastavne listiće, ispite znanja...) financiraju roditelji, a isti će se naručivati u dogovoru s učiteljima razredne i predmetne nastave.

Načelnik općine Klakar, Tomislav Pendić, za učenike od 1. do 4. razreda s područja općine Klakar osigurava dodatne radne materijale. Učiteljice razredne nastave prijavit će potrebne materijale.
Načelnik općine Gornja Vrba, Ivan Vuleta, za učenike od 1. do 4. razreda s područja općine Gornja Vrba također će u dogovoru s učiteljicama razredne nastave PŠ Gornja Vrba osigurati potrebne dodatne radne materijale za učenike.
U prilogu je popis udžbenika i drugih obrazovnih materijala koji će se koristiti u 2023./2024. školskoj godini.

OBAVIJEST O UDŽBENICIMA I DODATNIM OBRAZOVNIM MATERIJALIMA

Sukladno članku 14. Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine, broj 116/2018.), sredstva za nabavu udžbenika za obvezne i izborne nastavne predmete učenicima osnovnih škola osigurana su u Državnome proračunu.

Kao i dosadašnjih godina, Grad Slavonski Brod, Općina Gornja Vrba i Općina Klakar osigurali su sredstva za nabavu radnih bilježnica za sve učenike.

Ostali dodatni obrazovni materijali (likovne mape, kutije za tehničku kulturu, ispiti i sl.)  nabavljat će se o trošku roditelja.

Roditelji učenika razredne nastave sve potrebne obavijesti o nabavci dodatnih obrazovnih materijala dobit će od svojih učitelja.

Učenici predmetne nastave od 1. do 8. razreda, do početka školske godine trebaju kupiti:

• Svijet tehnike 5, 6, 7 ili 8, radni materijali za izvođenje vježbi i praktičnog rada programa tehničke kulture u petom, šestom, sedmom ili osmom  razredu osnovne škole- kutija s radnim materijalima: Školska knjiga d.d.
  • Likovna mapa za 5., 6., 7. ili 8. razred: Alfa
  • GEOGRAFSKI ATLAS za osnovnu školu: Hrvatska školska kartografija i

Školska knjiga d.d. (atlas će se koristiti   5.-8. razreda)

Ostale obrazovne materijale učenici i roditelji nabavljat će početkom školske godine u dogovoru s predmetnim učiteljima.

Katalog izabranih drugih obrazovnih materijala

Razredna nastava

1.    2.    3.    4.

Predmetna nastava

5.    6.    7.    8.

Popis odabranih udžbenika 2020./2021.

U prilogu se nalazi popis odabranih udžbenika razredne i predmetne nastave za školsku godinu 2020./2021.

OBAVIJEST O UDŽBENICIMA I DODATNIM OBRAZOVNIM MATERIJALIMA

Udžbenici nabavljeni sredstvima Državnoga proračuna vlasništvo su škole, a postupanje s njima regulirano je Naputkom o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Državnoga proračuna (Narodne novine, broj 46/2019.).

Osim udžbenika koje će financirati Ministarstvo, Grad Slavonski Brod, Općina Gornja Vrba i Općina Klakar osigurali su sredstva za nabavu radnih bilježnica za sve učenike osnovnih škola kojima je osnivač.

Ostali Dodatni obrazovni materijali (likovne mape, kutije za tehničku kulturu, ispiti i sl.)  nabavljat će se o trošku roditelja.

Učenici predmetne nastave od 1. do 8. razreda, do početka školske godine trebaju kupiti:

• Svijet tehnike 5, 6, 7 ili 8, radni materijali za izvođenje vježbi i praktičnog rada programa tehničke kulture u petom, šestom, sedmom ili osmom  razredu osnovne škole(razred koji učenik pohađa)
  • GEOGRAFSKI ATLAS za osnovnu školu: Hrvatska školska kartografija i

Školska knjiga d.d. (atlas će se koristiti   5.-8. razreda)

Ostale obrazovne materijale ( likovne mape, ispiti znanja..) učenici i roditelji nabavljat će početkom školske godine u dogovoru s predmetnim učiteljima.

Poveznice na važne dokumente koji se odnose na udžbenike:

Rezultati izbora udžbenika 2020./2021.

U prilogu se nalaze razultati izbora udžbenika 2020./2021. godinu.