ŠKOLA DANAS

Osnovna škola “Vladimir Nazor” nalazi se na adresi Franje Marinića 9 u Slavonskom Brodu, naselje Mikrorajon.  Upisno područje škole nalazi se u jugoistočnom dijelu grada i obuhvaća ulice i naselja Mjesne zajednice “Josip Juraj Strossmayer”. Na zapadu je omeđeno Štamparovom ulicom, na jugu rijekom Savom, na sjeveru Strossmayerovom ulicom, a na istoku obuhvaća sljedeća naselja: Gornja Vrba, Ruščica, Gornja Bebrina, Klakar i Donja Bebrina.

U matičnoj školi u Slavonskom Brodu i u područnoj školi u Ruščici od školske godine 2019./2020. za sve odjele nastava je organizirana u jednoj smjeni, jutarnjoj.

U školskoj godini 2024./2025., ima ukupno 41  razredni odjel i 558 učenika. Nastava je organizirana u 7 školskih zgrada (matična škola i 6 područnih škola). Područne škole su u Gornjoj Vrbi, Ruščici, Gornjoj Bebrini, Donjoj Bebrini i Klakaru. Od školske godine 2024./2025. školi je pripala i područna škola u Donjoj Vrbi.

Nastava u matičnoj školi i u područnoj školi Ruščica počinje u 8:00 sati i traje do 13:05 sati. Sat traje 45 minuta. Veliki odmor za učenike razredne nastave je nakon 2. školskog sata, a za učenike predmetne nastave nakon 3. školskog sata. Veliki odmor traje 15 minuta.

Od ukupnog broja odjela škola ima 23 odjela nižih razreda, 17 odjela viših razreda, te 1 poseban razredni odjel. U matičnoj školi nastava je organizirana u 8 odjela razredne nastave (1 – 4. razred) te u 9 odjela predmetne nastave (5 – 8. razred).

RAZRED

UČITELJICE