RAVNATELJICA

Nataša Stanković

Zovem se Nataša Stanković. Rođena sam 24.11.1971. u Slavonskom Brodu gdje sam završila osnovnu školu i Gimnaziju „Matija Mesić“, matematički smjer. U Zagrebu sam završila Fakultet prometnih znanosti u programu PT smjer u trajanju od devet semestara. Diplomirala sam 20. svibnja 1996. te stekla stručni naziv diplomirani inženjer prometa.

3. rujna 1997. godine zaposlila sam se u Tehničkoj školi u Slavonskom Brodu. Tu sam kao pripravnica odrađivala pripravnički staž i paralelno polagala tzv „pedagošku izobrazbu“ na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Nakon što je smjer Poštanski promet u Tehničkoj školi ukinut, radila sam u O.Š. „Ivan Filipović“ u Velikoj Kopanici, a zatim sam se zaposlila u O.Š. „Vladimir Nazor“ gdje sam počela predavati tehničku kulturu i informatiku. Na Učiteljskom fakultetu u Osijeku sam položila metodiku tehničke kulture, a zatim i stručni ispit te sam stekla zvanje učiteljica tehničke kulture.

2009. godine osnovala sam udrugu Vivak – udruga za kreativni razvitak djece i mladih. S kolegama suosnivačima i članovima udruge okupljam djecu i mlade Brodsko-posavske županije te nastojim kod djece razvijati kreativno provođenje slobodnog vremena, ali i poduzetništvo. Do sada smo u više navrata sudjelovali u obilježavanju Europskog tjedna Brodsko-posavske županije s dječjim kazališnim predstavama te različitim edukativnim radionicama za djecu s temama tolerancije, nenasilja, prihvaćanja različitosti.

Dobitnica sam priznanja Zajednice tehničke kulture Grada Slavonskog Broda i Brodsko posavske županije za dugogodišnji aktivni rad s djecom i doprinos razvitku tehničke kulture u gradu Slavonskom Brodu i Brodsko posavskoj županiji.

13. veljače 2015. napredovala sam u zvanje učitelj mentor. Od 02.11.2017. do 01.11.2018. kroz pripravnički staž vodila sam pripravnika Dinka Nadiha te dobila potvrdu o mentorskom radu.

Cijeli životopis pročitajte ovdje.

Dana 1.9.20219. stupila sam na radno mjesto ravnateljice O.Š. „Vladimir Nazor“ Slavonski Brod.

Tijekom mog mandata ravnateljice dovršena je energetska obnova škole. PŠ Ruščica postala je područna škola od prvoga do osmoga razreda. 2024. godine područna škola Donja Vrba postala je područna škola škole „Vladimir Nazor“ čime je škola „Vladimir Nazor“ jedina škola pod ingerencijom Osnivača Grada Slavonskoga Broda sa šest područnih i jednom matičnom školom.

Svojim dosadašnjim radom i aktivnostima kao i budućim uključivanjem u različite projekte Europskoga Socijalnoga Fonda smatram da doprinosim  razvoju, unapređenju  i promicanju pozitivne prakse u odgojno obrazovnom sustavu kao i široj društvenoj zajednici.

U Slavonskom Brodu, 29. travanj 2024.

Nataša Stanković, dipl.ing, prof.